מעקות אלומיניום הינם פריט מבוקש מאוד בישראל ומתאימים במיוחד לאקלים המשתנה בארץ בשל עמידותם הגבוהה לשינויי מזג אוויר
 
תחום המעקות הינו מאוד מגוון והסוגים הם רבים כך שניתן לבחור מעקות ברזל, מעקות זכוכית, מעקות ניורוסטה ועוד אך בין המעקות הפופולאריים ביותר בארץ הם מעקות אלומיניום מכיוון שהינם מאוד עמידים בפני שינויי מזג האוויר ותחזוקתם קלה ולכן ניתן למקמם בתוך פנים הבית או מחוצה לו.
 
מדוע לבחור במעקות אלומיניום על פני שאר המעקות?

כאשר הינכם באים לרכוש מעקות, תוכלו לבחור מעקות זכוכית, מעקות עץ, ניורוסטה ועוד בין אם מדובר במעקות סביב בריכה מחוץ לבית או
מעקות למדרגות בתוך הבית. לכל מעקה יתרונות וחסרונות אך מעקות אלומיניום מגיעים עם עדיפות על פני שאר המעקות במגוון של פרמטרים והם:

  • ביטחון– מעקות אלומיניום הינם מאוד בטוחים במיוחד אם יש ילדים בבית. מעקות זכוכית יכולים להשבר לעומת מעקות אלומיניום אשר מגיעים עם רמת בטיחות גבוהה ביותר ומונעים החלקה או נפילה.
     
  • עמידות– מדובר במעקות מאוד עמידים לאורך שנים כך שניתן להתקינם בתוך הבית ומחוצה לו, אין כל שחיקה בשמש של ישראל, אין קילוף של צבע ולכן מדובר בהשקעה נבונה לטווח ארוך.
     
  • שחיקה ותחזוקה– מכיוון שמעקות אלו עמידים לאורך זמן התחזוקה שלהם מאוד קלה ולא דורשת תחזוקה שוטפת בניגוד למעקות ברזל אשר יש לצבוע כל פעם מחדש על מנת שלא יחלידו או מעקות זכוכית שיש לנקות תמידית מאבק ולכלוך על מנת שיהיו נקיים ולא "ישברו" את האור העובר דרכם.
אפשרויות עיצוב של מעקות אלומיניום

היתרונות של מעקות אלומיניום הינם בכך כי הם עמידים לאורך שנים, בטוחים מאוד גם בסביבת ילדים ולא נופלים בתחום העיצוב ולכן מעקות אלומיניום יוצרים פתרון מושלם ליצירת מעקות מעוצבים שגם בטוחים וגם מחזיקים שנים רבות.
 
אל תחשבו כי מעקות אלומיניום משעממים או פשוטים כי אין כך הדבר. מעקות אלומיניום עשויים מפרופילי אלומיניום שניתן לעצב ולצבוע לפי בקשת הלקוח וליצור מראה עתיק, עשיר, נקי ויפה בבית או סביבו. כמו כן, ניתן גם לשלב במעקות האלומיניום עץ או זכוכית ליצירת מראה מעוצב ועשיר אף יותר מבלי לפגוע בבטיחות או העמידות של המעקות עצמם.
 
מעקות אלומיניום בשילוב עץ מעניקים למעקות אחיזה נעימה כמו גם אסתטיקה יפה למעקה ולבית כולו. ניתן "לשחק" עם העיצוב כך שמקבלים חומר חזק ויציב אך כזה שלא דורש תחזוקה רבה ומשפר פלאים את עיצוב הבית.

בתים פרטיים רבים עושים שימוש במעקות אלומיניום לא רק סביב מדרגות אלא גם סביב שבילים המובילים מהבית לחצר, מעקות שעוברים טיפולים כימיים ועוברים צביעה אלקטרוסטטית בתנור. כך מקבלים מעקות מעוצבים, עמידים ושאינם זקוקים לתחזוקה רבה כלל, פשוט ויפה בפנים הבית ומחוצה לו.
 
כמה זה יעלה לכם?

מחירם של מעקות ברזל יכולים להתחיל בכ-1,200 ש"ח למ"ר כאשר המחיר מושפע מסגנון המעקה, האורך שלו, העיצוב וכמובן שילוב בחומרים נוספים על המעקה וסביבו כמו עץ, ברזל, זכוכית ועוד. המחיר אולי נשמע מעט יקר אך זכרו כי מדובר בהוצאה חד-פעמית אודות מעקות שיחזיקו זמן שנים רבות עם תחזוקה קלה ביותר ותקבלו הן ביטחון והן עיצוב ויופי בחלל בו הנכם ממקמים מעקות מיוחדים אלו.
 
אומנם אין צורך בתחזוקה רבה של מעקות אלומיניום אך דאגו לנקותם מידי פעם כדי שלא יצטבר אבק וגם כדי שיישארו מבריקים ויפים