מעקות למדרגות קיימים שנים רבות בהיסטוריה ועם השנים תפיסתנו לגביהם השתנתה, הם עברו מפריט ביטחון בבית גם לפריט עיצובו של הבית וסביבתו. בואו תגלו איך המעקה יהפוך לפריט עיצובי אצלכם בבית
 
מעקות למדרגות קיימים שנים רבות מאוד ואם בעבר נהגנו להתייחס אליהם כפריט אשר בא לעזור לאנשים להתנייד במדרגות ולמנוע נפילות ופגיעות, אזי במהלך השנים מעקות אלו קיבלו גם פן עיצובי מובהק וזאת ניתן לראות כי ישנו מגוון עצום של מעקות מחומרים שונים ובעיצובים לא נגמרים אשר תמיד מתחדשים. כך קיבלנו פריט בטיחותי שגם תורם ליופיו ועיצובו של הבית כולו.
 
חשיבות מעקות למדרגות

אל לנו לזלזל בחשיבותם של מעקות למדרגות ואין זה משנה אם מדובר במעקות בבית, במשרד או כל מקום אחר אשר מקיף מדרגות. מעקות כאלו עוזרים למנוע נפילה של ילדים או קשישים מגובה רב, מסייעים למתקשים לעלות במדרגות להתנייד עליהם, מספקות תמיכה ויציבות בהליכה ועמידה ואפילו מסייעים בהגנה מפני החלקה במידה והמדרגות לחות או רטובות. מכאן אנו מבינים כי מעקות למדרגות חשובים ביותר להגנה וביטחון של המשתמשים במדרגות ואין זה משנה אם מדובר במעקות ברזל, מעקות זכוכית או מעקות אלומיניום.
 
אך לא רק בביטחון עסקינן שכן למעקות סביב מדרגות יש גם חשיבות עיצובית מכרעת לבית. כיום ניתן לבחור במגוון רב של מעקות וכן עיצובים מגוונים וכך פתאום מדרגות בבית שמובילות לקומות עליונות תופסות את העין מכיוון שסביבן מעקות זכוכית מעוצבים בפירזולים, עץ, מדרגות הנראות כאילו מרחפות באוויר ופתאום מדרגות רגילות נהיות פריט עיצובי ומושך עין בבית הודות למעקות מעוצבים לפי בקשת הלקוח.
 
מהו מעקה בטיחותי?

מעקה אשר אינו תקני כמובן אינו בטיחותי ועלול לגרום לנפילות ופגיעות בעיקר כאשר מדובר באנשים קשישים וילדים ופעוטות. לפי התקן בישראל, מעקה מדרגות תקני הינו מעקה אשר גובהו לא פחות מ-105 ס"מ למעט אורך מהלך המדרגות אשר שם גובה המעקה חייב להיות לא פחות מ-90 ס"מ.

בנוסף, המרווח שבין הרכיבים של המעקה לבין עצמם וכמו כן בינם לבין המבנה חייבים להיות כ-10 ס"מ מינימום. כאשר אתם בוחרים מעקה למדרגות, קחו בחשבון תקן זה בישראל שכן מעקה תקני הינו מעקה בטיחותי.
 
מגוון סוגי מעקות מעוצבים למדרגות

בחירת מעקות אינה משימה פשוטה וזאת כיוון שתמצאו מגוון רחב של מעקות מעוצבים, ממש "צרות של עשירים". אז אלו מעקות תוכלו לבחור?

 • מעקות למדרגות פנים– יכולים להיות מעקות מאלומיניום, זכוכית, עץ וברזל בשלל עיצובים, פירזולים ואפילו שילוב של מספר חומרים על גבי המעקה.
   
 • מעקות למדרגות חוץ– העדיפות העליונה פה הינה למעקות אלומניום שכן זהו החומר העמיד ביותר אשר אינו דורש תחזוקה רבה למדי.
   
 • מעקות למדרגות לוליניות– ניתן להתאים למדרגות כאלו מעקות מעוצבים מברזל עם שלל עיצובים, ליטושים, קישוטים וזאת כדי להדגיש מראה עשיר ועתיק בפנים הבית.
   
 • מעקות למדרגות עם מעלונים– מעקות זכוכית יהיו מאוד יפים במקרה זה שכן הם שקופים, מעבירים אור, משדרים ניקיון, יופי ואלגנטיות.
   
 • ועוד...
כפי שניתן לראות, ישנו מגוון רב של מעקות לבחירה הן מבחינת עיצוב והן מבחינת איכות והחומרים מהם עשויים המעקות ולכן חשוב להתאים את סוג המעקה הן לסביבה כדי שיחזיק מעמד לאורך זמן רב, הן לצרכי המשתמשים במדרגות ומעקות אלו, האם יש ילדים בבית או קשישים, הן לתקציב שלכם וכמובן לבית ולדירה עצמה כך שהמעקות לא ימשכו יותר מידי תשומת לב אך כן ידגישו את האלמנט העיצובי בבית ויתנו לו פן עשיר וייחודי.
 
מעקות למדרגות אינן עסק זול אך בתשלום חד-פעמי אתם גם מבטחים את דיירי הבית וגם גורמים לבית או לדירה להראות עשיר יותר ומעוצב לאורך שנים