כאשר הנכם בוחרים מעקה לבית יש להפריד בין שיקולי בטיחות לשיקולי עיצוב אך יחד עם זאת ניתן להשיג את 2 המטרות בעזרתו של איש מקצוע מיומן
 
כולנו יודעים את חשיבות מעקות למדרגות בבית ומעבר לכך ישנו חוק ותקן אודות מעקות הן בשימוש בבית או בסביבה חיצונית וציבורית. כיום בכל מקום שתראו בו מעקות תבחינו כי המגוון הינו רחב וכי רובם המוחלט אינו פשוט אלא גם מעוצב וייחודי מהאחר, דבר אשר גם מקנה ביטחון ובטיחות למשתמשים במדרגות אך גם גורמים לחלל להראות עשיר ויפה הרבה יותר מאשר ללא מעקות אלו.
 
כיצד תדעו אלו מעקות לבחור?

לפני שהנכם בוחרים לעצב מעקות יש להבין אלו מעקות לבחור. אם יש בבית ילדים אז מעקות זכוכית לא תמיד יהיו המומלצים ביותר, אם הנכם רוצים למקם מעקות סביב הבית אזי מעקות אלומיניום יהיו היעילים ביותר מבחינת תחזוקה ועמידות למזגי אוויר משתנים ואם הנכם רוצים מראה עשיר ועתיק אזי מעקות ברזל יהיו הנכונים ביותר. רוצים להיות בטוחים יותר באשר לבחירת מעקות? כך תעשו זאת:

 • הזמינו את איש המקצוע לביתכם שיבחן את המיקום, גודלו ושאר מאפייני החלל בו הנכם מעוניינים להציב מעקות.
   
 • אמרו לאיש המקצוע שיבצע את ההתקנה ויעזור לכם בבחירת המעקות את התקציב אותו תרצו להשקיע שכן טווח מחירי מעקות שונה בהתאם לחומרים מהם עשויים ובהתאם לרמת העיצוב והגימור שלהם.
   
 • המעקות חייבים להיות תקניים ובטיחותיים ולכן חשבו מי עושה שימוש במעקות בבית ומסביב לו ותדעו איזה סוג מעקה עדיף ומה הגובה הרצוי וכן המרווח בתוך המעקה בעיצובו.
מעקות מעוצבים – טרנדים מובילים

המבחר העומד לרשותכם הינו עצום מכיוון שמעצבים רבים עוסקים בעיצוב מעקות ושילובם עם מדרגות, מרפסות ועוד בשלל חומרים ודוגמאות. כך ניתן לבחור מעקות ברזל מעוצבים, מלוטשים ועם קישוטים וגימורים, מעקות בשילוב עץ וזכוכית, מעקות ניורוסטה ועוד. להלן מגוון דוגמאות לטרנדים מובילים באשר למעקות מעוצבים:

 • מעקות זכוכית קלאסיות המקיפות מדרגות זכוכית.
 • מעקות ברזל שהן מסורגות עם חיפוי עץ עבה בשלל גוונים.
 • מעקות נפחות שהינן מפותלות ומשולבות במדרגות עץ עם גימור איכותי.
 • מעקות דקורטיביים המגיעים בחיפוי של עץ בהיר.
 • מעקות ניורוסטה מעוצבים ומעוגלים המגיעים בשילוב סורגי ביטחון.
 • מעקות בעיטור של שתי וערב, מעקות מעץ חרוט קלאסי או מודרני המגיעים עם שילוב של זכוכית ופלדה וכן כיפופים של צינורות ועיצוב לולייני.
 • ועוד...
מעקות מעוצבים – מחירים ומה משפיע עליהם

מעקות אינן עסק זול אך הוא כדאי ביותר עבור מי שמחפש פתרון בטיחותי סביב מרפסות, בריכה ומדרגות אך יחד עם זאת גם לתת לבית ולדירה ביטוי נוסף, עשיר ודקורטיבי. המחירים משתנים בהתאם לסוג החומר ממנו עשוי המעקה, אורכו, סוג העיצוב בו תבחרו וכן אם הינו משלב מספר חומרים יחדיו כמו עץ וזכוכית יחדיו או זכוכית וברזל וכדומה. לכן, חשוב להתאים את המעקה הן לצרכי הבית ודייריו והן לתקציב שלכם.
 
מעקות מברזל יהיו הזולים יותר וינועו סביב 1,500-900 ש"ח למ"ר, אחריהם ניתן למצוא מעקות מעץ אשר יעלו כ-1,500 ש"ח למ"ר, מעקות זכוכית שמחירן כ-2,000-1,300 ש"ח למ"ר ועוד. ישנם גם מעקות אלומיניום אשר טווח מחיריהם בין מעקות זכוכית למעקות ברזל וכמובן אם העיצוב הינו ייחודי או המעקה עושה שימוש במספר חומרים יחדיו, המחיר יהיה כמובן גבוה יותר.
 
מכיוון שמגוון המעקות הינן רחב ביותר רצוי לתת לאיש מקצוע לעזור לכם בבחירת המעקה הנכון לבית שלכם בהתאם לצרכים שלכם ולתקציב ריאלי לכם