מעקות לבית אינן עוזרות לנו ותומכות בעליה במדרגות אלא נחשבות לפרט עיצובי חשוב במראה הסלון או החלל בו הם מותקנים
 
עיצוב הבית מושפע לא רק מהדברים הגדולים ודווקא הדברים הקטנים הם אלו שיעשו את ההבדל בין עיצוב מושלם לחוסר התאמה. כאשר אנו מדברים אודות מעקות אנו מדברים אודות מוצר אשר גם תומך ועוזר לנו בעליה במדרגות אך גם יכול להיות מעוצב יפה, להשלים את מראה הבית ועם שלל סוגי מעקות בעיצובים שונים, אין פלא שגם בחירת מעקות נהיית קשה יותר מבעבר.
 
חשיבותם של מעקות

התקנה של מעקות באה למלא לנו בעיקר 2 סוגיות והן בתחום הבטיחות אך גם האסתטיקה. מעקות המותקנות בצד מדרגות מגנה על דיירי הבית בשימוש במדרגות, שומרת על נפילות ומעידות של ילדים ואנשים מבוגרים והכל לפי הסטנדרטים המקובלים.
 
מעצבים הבינו שגם מעקות הם פריט שניתן לעצב אותו ולעשותו מעניין יותר וכך נמצא כיום מעקות זכוכית, מעקות עם פרזולים ועוד רבים אחרים כך שכאשר אתם או האורחים שלכם נכנסים לבית, דווקא מעקות מעוצבים וייחודיים מושכים את העין וזאת במיוחד כאשר הינם מסולסלים ובצורת ספירלה, מראה הבית הופך למושלם, מעקות המתאימים הן לשימוש הפרקטי שלהם והן לעיצוב ודקורציית הבית בצורה מדהימה.

בנוסף, מעקות בבית גם מפרידים בין חללים שונים, מונעים גישה אל עבר המדרגות בבתים בהם יש ילדים ויש לשמור עליהם וכן מצויינים סביב מרפסות ובריכות לביטחון והגנה מפני נפילות ופציעות.
 
סוגי מעקות

מגוון המעקות הקיים בשוק הינו רב ובין הסוגים השונים ניתן לבחור מעקות עץ, מעקות אלומיניום, מעקות ברזל, מעקות מעוצבים וכמובן שילוב של מספר חומרים על אותו מעקה.
 
החומרים הפופולאריים ביותר לשימוש במעקות הן עץ, זכוכית ומתכת וכך מעקות כאלו הינם נעימים למגע, מקנים מראה עדין וחם, חזקים ויציבים. המראה של מעקה כזה הינו גם מאוד אלגנטי ומעוצב באופן יפה. בין העיצובים השונים ניתן למצוא מעקות בעיצוב איצטרובל, כדורים משולבים בעיצוב המעקות, נטיף טבעות, דויד ועוד עיצובים רבים על גבי סוגי המעקות שצויינו.
 
איזה מעקה טוב יותר?

אין מעקה טוב יותר מאחר אך יש מעקות שונים לצרכים שונים:

 • מעקות זכוכית– מאפשרות העברה של אור ל-2 הכיוונים, מדגישים את היופי של הרצפה והשיש של אותן מדרגות, ניתן ללטש את הזכוכית עם יהלום.
   
 • מעקות ניורוסטה –מעקות עשויות מפלדה שלא מחלידה ומיועדות לפנים הבית או שימוש חיצוני.
   
 • מעקות כבלים ומוטות– מיועדים בעיקר ליאכטות וספינות לצרכי בטיחות.
   
 • מעקות מכופפים– מיועדים למדרגות שהן עגולות וגם למשטחים שהינם עגולים.
   
 • ועוד...
טיפים לבחירת מעקות

1.בבית עם ילדים קטנים רצוי לא להשתמש במעקות זכוכית רבים.

2. אם ישנו חלל שבו חשוב לכם שיהיה מואר אך גם מוגן עם מעקה, עשו שימוש עם מעקה זכוכית מעוצב למעבר אור ל-2 הכיוונים.

3. אם הנכם מתלבטים באיזה חומר לבחור ניתן לעצב מעקה ממספר חומרים יחדיו.

4. אלומיניום הינו עמיד לשינויי מזג אוויר ולכן מעקות אלומיניום יהיו אידיאליים מסביב לבריכה, בגינה או במרפסת וניתן גם לצבוע אותו ולהעניק לו מראה ייחודי.

5.מעקות זולים הם מעקות ברזל אך הם מומלצים בעיקר בסביבה פנימית ושאינם חשופים בפני ילדים קטנים.